O nás

Fusakle nie sú ponožky!
Fusakle sú pojem!

Na začiatku bola myšlienka pomôcť ľuďom otvoriť svoju myseľ, rozšíriť svoje obzory, prestať sa báť neznámeho a nového, dodať im odvahu, ale najmä šíriť radosť.

Aj taký malý detail, ako ponožka, vie vyčarovať úsmev a rozveseliť okolie. Môžeme ňou ukázať svoju náladu, príslušnosť alebo to, čo máme radi. Keď chceme, tak ju ukážeme, keď nie, tak ostane skrytá ako náš osobný talizman.Aj taká malá, bežná a jednoduchá vec môže zrazu niesť nejakú správu. Stačí to urobiť trochu inak.

A my to robíme od začiatku inak – otvorene, poctivo a doma. V minulosti bol na Slovensku silný textilný priemysel a stále tu sú majstri, ktorí svoje remeslo ovládajú. Stačilo spojiť to dobré z minulosti, s novým a moderným zo súčasnosti, pridať myšlienku a cieľ a vznikol náš čisto domáci projekt – Fusakle.

Pozorne počúvame spätnú väzbu a vďaka tomu sa nám podarilo vytvoriť úžasný vzájomný dialóg a vieme tak v priebehu krátkej chvíle reagovať na všetky podnety. Navzájom sa tak formujeme, usmerňujeme, vyvíjame, čo pre nás znamená dokonalé naplnenie našej myšlienky.

Ešte nás čaká veľa práce a výziev a budeme radi, ak nám aj ty pomôžeš urobiť zo Slovenska miesto, kde sa oplatí žiť.

Aj vďaka tebe sa nám spoločne darí napĺňať posolstvo Fusakiel.

  • Fusakle sa narodili v Banskej Štiavnici a časom sa nám podarilo rozšíriť výrobu do ďalších miest na Slovensku, a tak dať prácu ďalším šikovným rukám
  • Snažíme sa nadväzovať na naše tradície a transformovať ich do modernej podoby tak, aby sme nezabúdali, odkiaľ pochádzame a kto vlastne sme
  • Fusakle majú hlavne šíriť radosť, preto sú farebné, vtipné, veselé, a preto s nami nikdy nie je #ziadnanuda
  • Deti sú naša budúcnosť, a preto veľa pracujeme práve s mládežou. Podporujeme ich kreativitu, snažíme sa pomáhať pri vyučovaní praktickými príkladmi z nášho fungovania a hlavne dávame priestor na sebarealizáciu
  • Pomáhame znevýhodneným a upozorňujeme na slabších, pretože každý má právo na normálny život. Nerozlišujeme malicherné rozdiely, všetci sme ľudia a všetci máme rovnaké právo žiť.